Të gjitha kategoritë
EN

HFNC & Flluskë cpap

Shtëpi> Produkt > ICU & CCU & NICU > HFNC & Flluskë cpap

AD-1 Makina CPAP neonatale


Përshkrim

Bubble CPAP është një lloj pajisje mjekësore speciale për mbështetjen e frymëmarrjes së foshnjave, e cila është krijuar dhe prodhuar bazuar në aplikimin e gjerë të NCPAP të mbyllur të vazhdueshme në departamentin e pediatrisë. Përdoret gjatë trajtimit të ventilimit të Nasal-CPAP për foshnjat e parakohshme, të porsalindurit, foshnjat tek fëmijët nën 14 vjeç. Modeli i CPAP mund të zvogëlojë WOB-në e foshnjave në mënyrë efektive, duke mbajtur mirë frymëmarrjen autonome.图片 1


Përparësia konkurruese:


图片 2

specifikimet
FIO221%-100% (±3%)
CPAP3-10cm H2O
Rrjedhë2-18 LPM
zhurmë≤52dB (A)
Burimi i energjisëAC 220V, 50-60Hz (Opsionale: AC 110V, 50-60Hz)
Burimi i gazitAjri/ Oksigjen 0.3-0.4MPa
alarmDiferenca e presionit të furnizimit me gaz > 0.1 MPa
LagështuesStandardi: PN-2000F/ PN-2000FA
Opsionale: PN-2000FB; PN-2000FC850
Kompresor ajriPN-4000 (Opsionale)
Gjenerator CPAPPo
karroPo
Analizues i oksigjenitfakultativ
hetim