Të gjitha kategoritë
EN

Pompë infuzioni me shiringë

Shtëpi> Produkt > ICU & CCU & NICU > Pompë infuzioni me shiringë

Pompë shiringe me një kanal


Përshkrim

Pajisja, si pajisje ndihmëse e infuzionit, e pajisur me CPU të pavarur me dy bërthama, kontrollon në mënyrë inteligjente të gjithë procesin e infuzionit. Me pompën peristaltike si burim energjie, monitorim në kohë reale nga sensorë të shumtë dhe funksione të shumta alarmi, pajisja mund të përmbushë kërkesat e infuzionit në rrethana të ndryshme, të kapërcejë mungesën e infuzionit të gravitetit, të plotësojë nevojat e infuzionit klinik intravenoz dhe të përmirësojë saktësinë e infuzionit intravenoz.


Karakteristikat e rëndësishme:

Parametrat e ruajtur të injektimit: Vendosja dhe ruajtja e saktësisë së shpejtësisë së rrjedhës së 5 llojeve të markës së shiringës

Shtrirja e rregullueshme e shpejtësisë së rrjedhës së infuzionit: Shpejtësia e rrjedhës së infuzionit (e rregullueshme nga 0.1 ml/h në 1200 ml/h) mund të plotësojë nevojat në situata të ndryshme.

Përdoret me bateri të brendshme: Mos u shqetësoni për ndërprerjen e transfuzionit gjatë transportit të pacientit ose ndërprerje të papritur të energjisë. Bateritë mund të hiqen nga jashtë, të lehta për transport dhe mirëmbajtje.

Struktura e dyfishtë e CPU: Arkitekturë e besueshme e sistemit për të siguruar sigurinë e sistemit.

Testi i mbylljes së tubit: Gama e presionit të alarmit të mbylljes: 3 nivele, më e lehtë për t'u përdorur.

Mënyra e dozimit (modaliteti i peshës trupore): Në gjendje të shndërrohet automatikisht në një shpejtësi të duhur të rrjedhës së infuzionit kur futet pesha trupore, ilaçi dhe vëllimi i tretësirës.

Performanca bazë: Saktësia e shpejtësisë së rrjedhës për injektimin e shiringëspadefinuar

Lehtë për t'u transportuar

Çelësi i cilësimeve numerike miqësore për përdoruesit

细节图-触摸按键
未命名-1

E përputhshme me të gjitha madhësitë e shiringave.

Ekran LCD 3.5 inç për shikim të qartë brenda 5 metrave.

细节图-电子屏幕
Përparësia konkurruese:

1. Cilësi e besueshme, më pak shërbim.

2. Butoni klasik numerik i çelësit për funksionimin më të lehtë, brenda 10 metrave mjeku dhe infermierja mund të mësojnë se si ta përdorin atë.

3. Modaliteti i natës me një buton për pushim të rehatshëm të pacientit gjatë natës.

4. Gama e gjerë e tensionit 100-240 V për t'u përshtatur me tregje dhe spitale të ndryshme.

5. Mbledhja falas e pompave me shiringë të vetme për stacion dockimi të lehtë, i aplikueshëm si në repartet normale ashtu edhe në ICU, NICU & OT etj.

6. Ekran LCD me një faqe për vizion të qartë të të gjithë parametrave.

7. 8 orë + mbështetje për baterinë.

8. Certifikata ISO & CE

specifikimet
Modeli Nr / ParametratSPA112SPA122
kanalI vetëmDyfishtë
stackablePONO
Madhësia e shiringës5,10,20,30,50 / 60ml
Mënyrat e infuzionitModaliteti i normës, norma-koha, norma-VTBI, koha-VTBI, pesha trupore
SiguriCPU e dyfishtë për të siguruar infuzion me standard më të lartë
Biblioteka e BarnaveLista e 20 barnave me shfaqjen e kodit të barnave
Saktësi± 2%
Paracaktimi i kohës00: 01~99: 59 (Ora: Min)
Diapazoni i vëllimit0 ~ 9999.9ml
Shpejtësia e rrjedhës hap pas0.1 ml/h kur shpejtësia<100ml/h, 1ml/h kur shkalla ≥100ml/h
Diapazoni i Shkallës së RrjedhësShiringë 5ml 0.1ml/h-150ml/h
Shiringë 10ml 0.1ml/h-300ml/h
Shiringë 20ml 0.1ml/h-600ml/h
Shiringë 30ml 0.1ml/h-900ml/h
Shiringë 50/60ml 0.1ml/h-1200ml/h
Pastrim/BolusShpejtësia/Shpejtësia e Fluksit të LartëShiringë 5ml 150ml/h
Shiringë 10 ml 300 ml/h
Shiringë 20 ml 600 ml/h
Shiringë 30 ml 900 ml/h
Shiringë 50/60ml 1200ml/h
Alarmet e dëgjueshme dhe të dukshmeTestimi automatik, Zhvendosja e shiringës, mbyllja, fundi i afërt, shiringa bosh, kompletimi i VTBI, Bateria e ulët, bateria e mbaruar, mosfunksionimi i motorit, Specifikimi i pasaktë i shiringës, mosfunksionimi i qarkut, mosfunksionimi kryesor i CPU-së, Mosfunksionimi i tepërt i CPU-së, Mosfunksionimi i tepruar i CPU-së, Mosfunksionimi i tepërt i AC-së, Parametri i monitorimit të mosfunksionimit të CPU, Lidhja AC
KVO0.1-5.0ml/h E rregullueshme
Presioni i okluzioniti lartë40 KPa±20 KPa
Mes60 KPa±20 KPa
ulët100 KPa±20 KPa
Presioni maksimal i infuzionit120KPa
BateriOrë ≥8Orë ≥4
Konsumi i energjisë30VA45VA
Furnizimi me energji elektrikeAC100-240V, 50Hz/60Hz
BateriBateri litiumi, 11.1/2000 mAh
KlasifikimKlasa II, tipi CF, IPX4
dimension26 × 21.5 × 11 cm32 × 21.5 × 20 cm
peshë2kg3kg
Funksioni OpsionalAmbulanca DC 12V
hetim