Të gjitha kategoritë
EN

Pompë infuzioni me shiringë

Shtëpi> Produkt > ICU & CCU & NICU > Pompë infuzioni me shiringë

Pompë Infuzion Veterinare Elektrike


Përshkrim

Pajisja, si pajisje ndihmëse e infuzionit, e pajisur me CPU të pavarur me dy bërthama, kontrollon në mënyrë inteligjente të gjithë procesin e infuzionit. Me pompën peristaltike si burim energjie, monitorim në kohë reale nga sensorë të shumtë dhe funksione të shumta alarmi, pajisja mund të përmbushë kërkesat e infuzionit në rrethana të ndryshme, të kapërcejë mungesën e infuzionit të gravitetit, të plotësojë nevojat e infuzionit klinik intravenoz dhe të përmirësojë saktësinë e infuzionit intravenoz.

Vetitë e rëndësishme

1. Parametrat e ruajtur të infuzionit: Vendosja dhe ruajtja e saktësisë së shpejtësisë së rrjedhës së 5 llojeve të grupeve IV

2.Adjustable scope of infusion flow rate: Infusion flow rate (adjustable from 1ml/h to 1200ml/h) can meet the needs in different situations.

3. Operohet me baterinë e brendshme: Mos u shqetësoni për ndërprerjen e transfuzionit gjatë pacientit

4.Transporti ose ndërprerje e papritur e energjisë. Bateritë mund të hiqen nga jashtë, të lehta për transport dhe mirëmbajtje.

5. Struktura e dyfishtë e CPU-së: Arkitektura e besueshme e sistemit në gjendje të sigurojë sigurinë e sistemit.

6.Detektori ultrasonik i flluskave të ajrit: Teknika e zbulimit tejzanor e cila siguron zbulimin e saktë të flluskave të ajrit, është e aplikueshme për lëngje të ndryshme dhe grupe IV.

7.Testi i mbylljes së tubit: Gama e presionit të alarmit të mbylljes: 3 nivele, më e lehtë për t'u përdorur

8. Mënyra e dozimit (modaliteti i peshës trupore): Në gjendje të shndërrohet automatikisht në një shpejtësi të duhur të rrjedhës së infuzionit kur futet pesha trupore, ilaçi dhe vëllimi i tretësirës

9. Performanca bazë: Saktësia e shkallës së rrjedhës


padefinuar

Ne kujdesemi për kafshët tuaja shtëpiake~

CPU e dyfishtë për të siguruar besueshmëri më të lartë

工厂图片 +使用手册

Dizajni i modulit për shërbim më të lehtë lokal në çdo vend

Përparësia konkurruese:

1.Cilësi e besueshme, më pak shërbim.

2. Buton klasik numerik për funksionimin më të lehtë, brenda 10 metrave mjeku dhe infermierja mund të mësojnë se si ta përdorin atë.

Gama e gjerë e tensionit 3.100-240 V për t'u përshtatur me tregje dhe spitale të ndryshme.

4. Modaliteti i natës me një buton për pushim të rehatshëm të pacientit gjatë natës.

5.Me përjashtim të alarmeve normale, ne mbulojmë më shumë alarme se konkurrentët si edhe Door Open, temperatura e ulët etj.

6. Për shkallën e rënies, Micro & Macro janë të dy në dispozicion.

7. Ekran LCD me një faqe për vizion të qartë të të gjithë parametrave.

8. Kryesisht për përdorim klinik më të mirë dhe të lehtë.

9. Për specifikimet, ne mbulojmë shumicën e parametrave të përdorimit klinik, dhe të ngjashme me specifikimet e markës konkurrente.

10.8 orë + mbështetje për baterinë.

11. Certifikata ISO & CE

specifikimet

Modeli Nr./ ParametratIPA112
Parimi i infuzionitPompë peristaltike në majë të gishtave
Pajtueshmëria me IVSetSistemi i hapur, përputhet me të gjitha markat e grupeve të kualifikuara PVC, TPE IV me diametër të jashtëm 3.8mm-4.2mm
Gama e shpejtësisë së rrjedhës0.1-1200ml / h
Modaliteti i infuzionitNorma, Norma-Koha, Norma-Volumi, Koha-Volumi, Drop-Volumi, Drop-Time
Biblioteka e BarnaveLista e 20 barnave me shfaqjen e kodit të barnave
Shkalla e pastrimit/bolusit1-1200 ml/h, defalut 800 ml/h, hap pas 1 ml/h
Vëllimi i vetëm i bolusit1.0-10ml E rregullueshme, e paracaktuar 3 ml
Paracaktimi i kohës00: 01~99: 59 (Ora: Min)
Diapazoni i vëllimit1 ~ 9999ml
Gama e rënies1-400d/min, hap pas 1 pikë
Saktësi± 5%
Vëllimi total i injektuar0-9999 ml
Presioni i okluzioniti lartë40 KPa±20 KPa
Mes60 KPa±20 KPa
ulët100 KPa±20 KPa
Zbulimi i ajrit në linjëValë tejzanor
Alarmet e dukshme dhe të dëgjueshmeAjri në linjë, Mbyllja e rrjedhës së poshtme, dera e hapur, Përfundimi VTBI, Pranë përfundimit, Bateria e ulët, Bateria e shteruar, Temperatura e ulët, Mosfunksionimi i motorit, Shkëputja AC, Lidhja AC, dislokimi i setit IV, Gabim MPU, Karikimi i baterisë, Përfundimi i karikimit të baterisë, qark Keqfunksionim
Norma e KVO1ml/h-5ml/h, vlera e paracaktuar 1ml/h, mund të programohet nga hapi i përdoruesit 0.1ml/h
Bateria e brendshmeBateri litiumi, 11.1/2000 mAh, më shumë se 4 orë në punë rezervë
Konsumi i energjisë30VA
FuqijaAC 100V-240V 50HZ/60HZ
KlasifikimKlasa II, Lloji CF, IPX4
Dimensioni & Pesha13×17.5×23 cm;2 kg
Funksioni OpsionalAmbulanca DC 12V
hetim